naše obchody:
in-line-brusle.cz - kolečkové brusle, kolečka, ložiska nordic-shop.cz - běžky, vosky, bundy, kalhoty virussport.cz - lana, nádobí, camping

HELMY.cz / články / Jak vybrat chránič páteře (páteřák)

Jak vybrat chránič páteře (páteřák)

fotka k článku Jak vybrat chránič páteře (páteřák) Nevíte, zda je chránič páteře vhodný pro Vás nebo Vaše dítě? Chcete vědět, jak se vyznat v nabídce páteřáků a jak vybrat velikost? Zajímá vás konstrukce a použité materiály? Pak vám snad pomůže následující článek, který jsem se ve stresujícím předvánočním čase pokusil vyplodit.

Chrániče páteře dnes nejsou považovány za vybavení vhodné jen pro profesionální sportovce (závodníky), ale začínají se stávat standardním chráničem každého sportovce (snad i nesportovce), kterému poranění zad a páteře hrozí. Obzvlášť s rozvojem snowboardingu, freeskiingu a vůbec sportovních disciplín, kde jsou různé skoky, následné pády a hoblování zábradlí na denním programu začátečníka, je toto dříve méně používané zboží velmi žádané. Stejně tak klasický lyžař (minilyžař – myšleno dítě) je vystaven nebezpečí, při kterém hrozí poranění páteře.
Pokud si myslíte, že vás musí někdo praštit přes záda ocelovou tyčí, tak jste na omylu. Každý rok se dočtete v novinách (obzvlášť bulvárních) o úrazech lyžařů. Mnohdy je pak zranění způsobeno vyjetím z tratě např. do lesa, nebo nárazem šíleného lyžaře (snowboardisty) do kohokoliv jiného.
Páteřák vás ochrání především při pádu, kdy hrozí „vyražení“ jednotlivých obratlů z normální pozice v páteři, čímž může samozřejmě dojít k přerušení míchy. Standardně takové úrazy může způsobit pád na zábradlí (velmi oblíbený prvek snowboardistů), nekontrolovaný pád do lesa nebo třeba srážka s cizí lyží (snowboardem), na které je ještě často přikurtovaný celý lyžař (snowboardista) sebevrah.

Konstrukce páteřáků
Konstrukce chrániče je volená tak, aby byl náraz do poměrně malé části zad (páteře) rozložen do co největší plochy, čímž se působící síla úměrně zmenší. Funkční prvky, které toto zajišťují, jsou plastové části připevněné na povrchu celého chrániče. Ty jsou navzájem provázány tak, aby se síla působící při nárazu roznesla i do okolních prvků a přitom byla zachována snadná pohyblivost při standardním sportovním výkonu (ať již je jakýkoliv). Zmíněné plastové části jsou podloženy materiálem, který by měl splňovat přibližně stejné funkce jako zádový systém normálního batohu – odvádět od těla pot, změkčovat případný tlak od plastových částí a zajistit tak komfortní a neomezující nošení.
Páteřový chránič je na těle tradičně připevněn pomocí kšand, bederního pásu a někdy jsou ještě k dispozici popruhy, které se provlíkají kolem partií těla, na které slunce nesvítí (prostě kšandy mezi nohy). Osobně jsou mě tyto popruhy dost nepříjemné, ale při výraznějším pohybu (např. častém ohýbání) udrží chránič na svém místě. Bez nich má páteřák často tendenci vydrápat se vám na krk i přes těsné utažení bederním popruhem (alespoň mě to dělá).
Rozdíly u jednotlivých výrobků jsou v použitých materiálech a samozřejmě v kvalitě zpracování, které je prostě nutné porovnat anebo se zeptat odborníka ( třeba mě : ) ).

Vychytávky
Ještě bych rád popsal pár „specialitek“, které se objevují poměrně málo.
1. Jednou z nich je například umístění kloubu nad bederní část zad (kloub spojuje sousední plastové prvky), který zajistí lepší pohyblivost při ohýbáni do stran.
2. Perforace plastových částí pro kvalitní odvětrání zad.
3. Podložení plastových prvků duralovou pláství (tvar jako ve čmelínu), která snad dokonale roznese náraz do celého chrániče. Tuto „vychytávku“ má snad jen Dainese NextWave, který zároveň kombinuje i perforaci plastových částí s použitým kloubem. Cena je však oproti ostatním páteřákům skoro jednou taková.

Tak to je snad vše o konstrukci a zraněních číhajících na veselé nic netušící sportovce. Teď již snad jen vybrat jaký kousek koupit…
S konkrétním výběrem vám samozřejmě rád poradím – nejlépe dotazy směrovat na e-mail uvedený v kontaktech nebo na ICQ, které je uvedeno tamtéž.


Doufám, že jsem se v článku nedotkl lyžařů ani snowboardistů a tím jsem zajistil stálou přízeň všech, kterou zatím projevují k mému obchůdku.

Sportu zdar a hurá na horyGalerie fotek:

Jak vybrat chránič páteře (páteřák), fotka: dainese-08-nextwave-white.jpg Jak vybrat chránič páteře (páteřák), fotka: dainese-kid-shield-5.jpg Jak vybrat chránič páteře (páteřák), fotka: dainese-shield-8.jpg Jak vybrat chránič páteře (páteřák), fotka: ufoplast-SK09099-back.jpg

12.7.2005 | napsal: HELMY.cz | zdroj: HELMY.cz

Diskuze:

páteřák nebo ochranná vesta - odpovědět

dne: 12.12.2011 v: 06:28:55

Chci se zeptat, je ochranná vesta Tecno Pro Fortress páteřák nebo ne? Děkuji.

páteřák nebo ochranná vesta - odpovědět

napsal: HELMY.cz dne: 21.12.2011 v: 10:13:33

Dobrý den,

takový páteřák nemáme v nabídce - dotaz směřijte spíše na výrobce..

Velikost páteřáku - odpovědět

napsal: Oleg Hanzalkontakt: oleg.hanzal@cez.cz dne: 20.12.2011 v: 20:46:36

Jak velký má páteřák být, především pro dítě? Má končit na zadkem, na zadku či dokonce pod zadkem ...?
Děkuji velice.
Oleg Hanzal

velikost páteřáku pro dítě - odpovědět

napsal: HELMY.cz dne: 21.12.2011 v: 10:07:57

Dobrý den,

velikost páteřáku pro dítě má být stejná jako pro dospělé. Chránič páteře má končit na úrovni ramen a dolní část má sahat tak 5 cm nad kostrč. Horní část berte jako závaznou. Spodní hranice je spíše pro pohodlné nosení. Dlouhý páteřák pak vadí při sezení na lanovcea zároveň špatně sedne do kalhot a nebo pokud je až na kalhotech, tak kouká z pod bundy a může tak pod něj nepříjemně foukat.

Srovnání páteřáků - odpovědět

napsal: Josef dne: 3.1.2012 v: 16:19:17

Dobrý den, mám dotaz - zdá se mi, že například páteřák Westige Backprotector Victory Adult 2011 má více té tvrdé hmoty, než například Zandona Spine Jacket x9 10/11, který se zdá zcela plochý, ovšem dle vyšší ceny by se od něho dalo čekat, že toho uchrání více. Je to pravda, nebo vyšší vystouplost absorpčních panelů neznamená lepší ochranu páteře? Děkuji

Srovnání chráničů páteře - odpovědět

napsal: HELMY.cz dne: 4.1.2012 v: 15:49:01

Dobrý den,

Vaše posouzeni je opravdu velice zavádějící. Všechny prodávané páteřáky splňují normu pro ochranné prostředky na páteř. Dražší modely se pak hlavně pohodlněji používají. Lépe sednou na záda, nedělají hrb na zádech, jsou lépe prostupné pro pot a záda tak nemáte propocená apod.
Podle množství plastů bych se tedy určitě při výběru neřídil. Spíš zvažte, zda si připlatíte za pohodlí nebo Vám postačí levnější méně pohodlný páteřák, který myslím ochrání záda skoro stejně jako drahé modely.

velikost páteřáku pro dítě - odpovědět

napsal: Kristykontakt: soleil.sun@centrum.cz dne: 21.2.2012 v: 16:30:39

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou velikost páteřáku (popř. jakou konkrétní značku) bych měla volit pro dceru, aby ji moc neomezoval v pohybu - jsou jí 4,5 roku, délka zad od krku po zadeček je 28cm a šířka 16cm. Moc děkuji za odpověď, Kristýna Zelendová

velikost dětského páteřáku - odpovědět

napsal: HELMY.cz dne: 21.2.2012 v: 17:28:26

Dobrý den,

obecně vybírejte z dětských chráničů páteře. Máme na ně v menu zboží zvlášť odkaz. Nebo odkaz zde: dětské chrániče . U konkrétního typu Vám pak můžeme doporučit velikost.
V této délce pak není velký rozdíl v phyblivosti. Dražší páteřák bude spíše prodyšnější než ohebnější apod.

pateřák - odpovědět

napsal: allankontakt: allan1@seznam.cz dne: 12.3.2012 v: 20:12:44

Dobrý den ,mám 52 roku a kvůli osteoporóze bych se rád chránil před úrazem páteře .Loni jsem upadl na kolena a odnesl to 9 a 12 obratel a letos kyčelní kloub .Tak by mě zajímalo zda pateřák mě dokáže ochránit a neboli zda existuje jiný způsob ochrany ?Děkuji

pateřák - odpovědět

napsal: HELMY.cz dne: 13.3.2012 v: 12:40:04

Dobrý den,
chránič páteře ochrání proti nárazům tvrdých předmětú do obratlů a zad (srážka s lyžařem, pád do lesa nebo na kameny apod). Proti poranění, které vznikne kompresí páteře nebo nadměrným ohnutím, Vám žádný páteřák bohužel nepomůže.

páteřák - odpovědět

kontakt: blasinek@centrum.cz dne: 21.3.2012 v: 12:40:40

Koupila jsem si páteřák 57cm dlouhý na moje záda 61cm, ale kvůli širším bokům jej musím připnout trochu výš aby nahoru dál nelkouzal. Tím se mi trochu odklání od těla a končí trochu nad rameny. Dalo by se toto vyřešit menší velikostí??

délka páteřáku - odpovědět

napsal: Vojta dne: 21.3.2012 v: 14:54:09

Ahoj,

menší velikost to podle mne nevyřeší. Řešením je často naopak povolení pásu přes břicho tak, aby mohl páteřák více viset na kšandách. Vylejzání páteřáku na krk totiž zapříčíňuje naopak zbytečné utažení páteřáku přes boky nebo břicho.

velikost páteřáku - odpovědět

napsal: Honzakontakt: 100jenik@seznam.cz dne: 27.8.2012 v: 14:54:18

Dobrý den,
koupil jsem páteřák délky 57 cm, pokud ho dám od krku (obratel mezi lopatkami) sahá cca 10 cm nad kostrč. Přitom je to údajně XXL. V jednom článku jsem četl, že má kostrč ,,částečně,, překrývat. tady píšete, že by to tam zavazelo kalhoům. Otázka tedy zní, pokud budu chtít páteřák až na kostrč, dělá se vůbec tak dlouhý, nebo se s tímto krytím spíš nepočítá? Děkuji za odpověĎ Honza

velikost páteřáku - odpovědět

napsal: HELMY.cz dne: 27.8.2012 v: 17:00:07

Dobrý den,

standardní páteřáky nesahají až na kostrč. Kostrč chrání vycpávané trenky s plasty nebo bez.
Pár typů chráníčů má pod koncem páteřáku ještě prodloužení na kostrč, které je často odepínací. Není totiž vůbec pohodlné a je většinou spojeno pomocí textilního pásku s přední stranou chrániče.
Osobně bych páteřák i s chráničem kostrče nedoporučil.


vhodny paterak - odpovědět

dne: 31.1.2017 v: 14:15:45

Dobry den,syn meri 164cm zada ma cca 50cm. Paterak máme z loňska a meri 45cm vel.S/M,bude jeste letos stacit?
Dekuji

Sdílet příspěvek na Facebooku můžete přes klasická Facebook tlačítka:

Vložit komentář k článku: Jak vybrat chránič páteře (páteřák)
Pole označená * je nutné vyplnit.
Odkazy na konkurenci a komentáře překračující meze slušného vyjadřování budou nejspíš smazány.
 
   
*Opište kód code
   

Zajímavosti a články:

Normy chráničů páteře, kolen apod

12.11.2014 | napsal: Vojta Bartoněk | zdroj: Internet

Normy chráničů páteře, kolen apod , fotka: chranic-zad-patere.jpg Sečtělější zákazníci se začínají více a více zajímat, jak je to s označováním chráničů příslušnou normou. Obzvláště to platí u chráničů zad, tzv. páteřáků.

Lyžování v Itálii je u Čechů stále populární

26.9.2014 | napsal: Martin Müller

Lyžování v Itálii je u Čechů stále populární, fotka: kronplatz_titelbild_winter.jpg Víno, ženy, lyže – i tak by mohla znít adaptovaná verze známého úsloví spojovaného s Itálií. Jakmile si obyvatelné západní Evropy uvědomili, že strmých alpských štítů se není třeba obávat, ale že na nich lze naopak vydělat, byl už jen krůček k tomu, aby se mnohé zaostalé podhorské oblasti proměnily v rušná turistická centra. Ani v Itálii nezůstali pozadu a s rozvojem lyžování v polovině minulého století zde lanovky a hotely začaly růst jako houby po dešti.

Magicam Sport kamera SD21

27.2.2013 | napsal: MagiCam | zdroj: MagiCam

Magicam Sport kamera SD21, fotka: kamera-na-helmu-prislusenstvi.jpg Špičková sportovní vodotěsná kamera v setu s příslušenstvím, které v této ceně nenabízí žádný konkurenční výrobek.

Kurz lavinové záchrany ZDARMA - 2013

13.11.2012 | napsal: helmy.cz | zdroj: pips.cz

Kurz lavinové záchrany ZDARMA - 2013, fotka: plakat-kurz-lavinove-zachrany.jpg Stejně jako minulý rok i letos je pro všechny, kdo u nás koupí pípák od výrobce Pieps, nachystán úvodní kurz lavinové záchrany zdarma.

Páteřák na lyže a snowboard, chránič zad

6.11.2012 | napsal: Vojta | zdroj: Helmy.cz

Páteřák na lyže a snowboard, chránič zad, fotka: delka-chranice-patere.jpg Protože se stále více zajímáte o chránič zad tzv. páteřák na lyže i snowboard, připravili jsme pro vás celkový souhrn informací, kde naleznete jak vybrat spávný chránič páteře. Dočtete se, jak zvolit správnou délku a zjistíte jaké jsou v těchto chráničích rozdíly z hlediska konstrukce a tím pevnosti a provětrání celého páteřáku.

Páteřáky a helmy POC

25.10.2012 | napsal: Vojta | zdroj: web POC Sports

Páteřáky a helmy POC, fotka: POC-frontal.jpg Špičkové chrániče páteře a helmy POC se nyní dostávají do naší nabídky. Některé modely již máme aktuálně na prodejně k vykoušení a zakoupení. Další Vám již můžeme doobjednat z externího skladu. Kdo značky POC ještě nezná, může se dočíst více v článku.

Helmy POC

25.10.2012 | napsal: Helmy.cz | zdroj: Pocsport.cz

Helmy POC, fotka: helmy-POC.jpg Čím jsou helmy POC na špičce nabídky lyžařských a snowboardových helem a proč jsou tedy tak často vidět na závodních lyžařích se můžete dočíst v článku přebraném od zastoupení POC pro ČR. Helmy POC pak můžete vyzkoušet a zakoupit v našem kamenném obchodě.

Typy zorníku lyžařských brýlí Uvex

24.10.2012 | napsal: Helmy.cz | zdroj: Podklady Uvex

Typy zorníku lyžařských brýlí Uvex, fotka: 4176.jpg Typy zorníků lyžařských brýlí Uvex můžete načíst v našem článku. Pokud vybíráte brýle na lyže Uvex podle jejich vlastností a ne čistě podle jejich vzhledu, budou se vám tyto informace hodit.

Sport Life 2012

12.10.2012 | napsal: Vojta Bartoněk | zdroj: Inline-brusle,cz - sportlife

Sport Life 2012, fotka: P1010298.jpg Letošní Mezinárodní sportovní veletrh SPORT Life proběhl v termínu 4.-7.10. 2012. Již čtvrtým rokem jsme pro Vás jako partner výstavy zajišťovali expozici lyžařských helem a chráničů. Zastoupeny byly značky Uvex, Giro, Sweet Protection, Dainese, Hatchey, Casco, K2, Powerslide a další

Sport Life 2012

1.10.2012 | napsal: Helmy.cz | zdroj: Helmy.cz, Sport Life 2012

Sport Life 2012, fotka: sportlife.jpg I letos jsme přizváni na výstavu Sport Life jako partneří zajišťující expozici helem a chráničů pro lyžování a snowboarding.
Sport Life se koná v Brně na výstavišti v termínu 4.-7.10. 2012.

Informace zobrazené přímo v brýlích na lyže a snowboard

3.7.2012 | napsal: Helmy.cz | zdroj: Reconinstruments.com, Uvex.de

Informace zobrazené přímo v brýlích na lyže a snowboard, fotka: recon-ready-13.jpg Firma Recon Instruments je výrobcem zařízení, které lze vložit do brýlí na lyže a snowboard tak, že při sklopení zraku uvidíte v zorném poli speciální obrazovku, která se jeví jako standardní 14" monitor na kterém je možné zobrazit spoustu informací - GPS polohu, rychlost, výšku, mapu z navigace, pohled z kamery na helmě, polohu kamarádů, SMS z telefonu a spoustu dalších věcí...

Sestavte si vlastní brýle Oakley

17.4.2012 | napsal: VirusSport | zdroj: VirusSport

Sestavte si vlastní brýle Oakley, fotka: oakley-banner-03.jpg Nyní je možné přes naši prodejnu objednat brýle Oakley ve výběru jak ze standardních modelů tak z Custom programu, kde si navolíte vlastní barevný model, který nikdo nemá. Brýle Vám následně necháme sestavit nebo objednáme ze skladu Oakley v USA.

Fotosoutěž s Virus Sport o ceny v hodnotě 18500,- Kč

21.2.2012 | napsal: HELMY.cz | zdroj: Facebook.com

Fotosoutěž s Virus Sport o ceny v hodnotě 18500,- Kč, fotka: 77.jpg Fotosoutěž o sportovní zboží v celkové hodnotě 18500,- Kč.
Výhercem se stane účastník soutěže, který vložil fotografii se sportovní tématikou s největším počtem hlasů v den ukončení soutěže.
Soutěž pořádá firma Virus Sport s.r.o a je uveřejněna na stránkách Facebook.com.

Soutěžte s helmy.cz o zajímavé ceny

20.2.2012 | napsal: HELMY.cz | zdroj: Freeride.cz

Soutěžte s helmy.cz o zajímavé ceny, fotka: c13820cs_f012af0e.jpg Od pondělí 20.února můžete soutěžit o pár pěkných cen na stránkách Freeeride.cz. Odkaz na soutěž naleznete po rozkliknutí článku..

Dětské lyžařské a cyklistické kurzy

16.1.2012 | napsal: Filip Zeman | zdroj: www.sportkids.cz

Dětské lyžařské a cyklistické kurzy, fotka: sportkids-01.jpg Dětská sportovní agentura Sportkids zaměřená na lyžařské a cyklistické kurzy pro nejmenší přichází letos s novinkou. Na základě zkušeností ze zahraničních lyžařských středisek a pečlivém výběru hotelů chceme rodičům poprvé v ČR nabídnout unikátní rodinnou dovolenou spojenou se sportovním programem pro jejich děti. Jedná se o jedinou nabídku svého druhu v ČR. Zahrnuje řešení všech jednotlivých starostí, které rodiče při zimní dovolené řeší, a to ubytování se stravou v těsné blízkosti vleků, kde se děti učí dopoledne lyžovat, dopolední lyžařský program pro děti, skipas a možnost výhodného zapůjčení vybavení. Vše v jednom balíčku od nás. Sportkids má v oblasti sportu s dětmi více než desetileté zkušenosti.

Životnost sportovních helem

19.10.2011 | napsal: Vojta Bartoněk | zdroj: Mix

Životnost sportovních helem, fotka: SC_Silver_Black_4c3db416480ec.jpg Sportovní helmy pro lyžování, snowboarding, cyklistiku a většinu ostatních sportů podléhají podle většiny výrobců postupné degradaci. Helmy tedy ztrácejí časem své vlastnosti a měly by se po nějaké době vyměnit. V tomto článku se zkusím nad tímto problémem spíše logicky zamyslet, než rozhodnout, zda je helma po pár letech používání opravdu zralá na vyhození.

Česká 4X liga 2010

24.3.2011 | napsal: Česká 4X liga 2010

Česká 4X liga 2010, fotka: cfl-10-07-5.jpg Minulou sezonu jsme jako HELMY.cz sponzorovali Českou 4X ligu 2010. Úvodní spot dodatečně zobrazujeme dále :)

Crash test batohů Boblbee

15.3.2011 | napsal: Boblbee.cz | zdroj: Boblbee.cz

Crash test batohů Boblbee, fotka: boblbee-crash-test.jpg Video z testu odolnosti skeletových batohů Boblbee, kdy je batoh pro začátek házen z 30m na zem :)

Levná GPS navigace nejen pro sportovce

7.1.2011 | napsal: nordic-shop.cz | zdroj: gsp

Levná GPS navigace nejen pro sportovce, fotka: gps-2011-vyhledavac-klice.jpg Neztratíte se v lese, v cizím městě, na horách, na vodě! Stačí aby na místě kde se nacházíte byl GPS signál.

Lavinové vybavení

26.10.2010 | napsal: KM | zdroj: pips.cz

Lavinové vybavení, fotka: pieps-sonda-vybaveni.jpg Základní vybavení mezi lyžaři občas označované jako „svatá trojice“, patří lavinový vyhledávač, lopata a sonda. Je nutné, abyste měli tyto tři věci stále u sebe, protože jedno bez druhého vám nebude moc platné…

Lavinové vyhledavače Pieps

25.10.2010 | napsal: HELMY.cz | zdroj: Pips.cz

Lavinové vyhledavače Pieps, fotka: pieps-dsp.jpg Do naší nabídky nyní zařazujeme špičkové lavinové vyhledavače a lavinové sondy značky Pieps. V článku naleznete informace o použitých technologiích, které dělají z pípáku Pieps špičku.

Sport Life 2010

29.9.2010 | zdroj: bvv.cz

Sport Life 2010, fotka: sport-life-logo.jpg Dovolte nám, abychom Vás pozvali k návštěvě 9. ročníku mezinárodního sportovního veletrhu SPORT Life, který se bude konat v areálu brněnského výstaviště v termínu 7. – 10. října 2010.

Páteřák nebo batoh? A co raději Boblbee

11.6.2010 | napsal: Boblbee | zdroj: Boblbee.com

Páteřák nebo batoh? A co raději Boblbee, fotka: boblbee-red-uvod.jpg Nyní začínáme nabízet Švédské skořepinové batohy Boblbee, které v některých variantách splňují normu pro chrániče zad a zabezpečí tedy záda stejně kvalitně jako páteřák.
Batohy se objeví u nás zhruba od 15.6.2010..

ČESKÁ FOURCROSSOVÁ LIGA - Kraslice

10.6.2010 | zdroj: ČFL

ČESKÁ FOURCROSSOVÁ LIGA - Kraslice, fotka: cfl-10-07-5.jpg I tento rok jsme sponzorem ČFL (ČESKÁ FOURCROSSOVÁ LIGA). Report ze závodů v Kraslicích najdete v článku..

Snowpunx Metal Attack 2010

20.4.2010 | napsal: nevim | zdroj: freeride.cz

Snowpunx Metal Attack 2010, fotka: v_a940746d.jpg I letošní zimní sezonu jsme sponzorovali Snowpunx Metal Attack 2010.. Report a fotky naleznete v článku..

Číra na helmy

16.2.2010 | napsal: Helmy.cz | zdroj: Helmy.cz

Číra na helmy, fotka: wiggystyle_ostny-red.jpg V nabídce máme nově číra na helmy pro všechny, které upoutá netradiční vzhled nebo pro ty, kterří vědí, že "Punk's not death".

Ochranný kulich

26.10.2009 | napsal: Helmy.cz | zdroj: Ribcap

Ochranný kulich, fotka: ripcap-janis-caro-white.jpg

Nový typ chráničů od Dainese pro sezonu 09/10

23.10.2009 | napsal: HELMY.cz | zdroj: Dainese

Nový typ chráničů od Dainese pro sezonu 09/10, fotka: dainese-10-soft-shield.jpg Dainese přichází pro letošní sezonu s výraznou změnou v koncepci některých chráničů. Použitá pěna je lehká, ohebná a při nárazu bleskově ztuhne..

Repulse Česká 4X liga 2009 5# Kraslice Report+foto

27.8.2009 | napsal: ETBIKEZ.com | zdroj: ETBIKEZ.com

Repulse Česká 4X liga 2009 5# Kraslice Report+foto, fotka: kraslice25_a26_0920031.jpg V Kraslicích se nejen závodilo a trénovalo, proběhla tam také už vyhlášená Jägermeister párty v místním Free klubu. Zde je z celé akce pár řádek a také milión fotek!

Repulse Česká 4X liga 2009 - Praha-Stodůlky

3.6.2009

Repulse Česká 4X liga 2009 - Praha-Stodůlky, fotka: IMG_4734.jpg A je to za námi. V sobotu 30.5. se jelo v Praze druhé kolo ČFL a zde je report z povedé akce, kde byly HELMY.cz jedním ze sponzorů.

K2 Metal Attack 2009 - report

20.5.2009 | napsal: FReeride.cz | zdroj: FReeride.cz

K2 Metal Attack 2009 - report, fotka: K2-Metal-Attack-2009-13.jpg Nejoblíbenějším závodem konajícím se v parku na Čihalce je Rail Jam podporovaný firmou K2. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Letošní ročník nazvaný K2 Metal Attack překonal většinu očekávání (8. 3. 2009). Sponzorem se staly i HELMY.cz

Seminář fotografování extrémních sportů

30.10.2008 | napsal: JonDebil | zdroj: stanislavpetera.net/ws-sport/

Seminář fotografování extrémních sportů, fotka: 29.jpg Pronikněte do tajů světa, který vás ohromí svou dynamikou a nepřekonatelnou atmosférou. Naučte se fotografovat v rytmu skateboardistů, bikerů, snowboardistů a dalších zajímavých sportovců a zachytit ty nejdramatičtější momenty. (22.a 23. 11. 2008)

Uvex 2008/2009

13.10.2008 | napsal: HELMY.cz | zdroj: Uvex

Uvex 2008/2009, fotka: uvex-09-x-ride-motion-sportstyle.jpg V zimní sezoně 08/09 budeme opět nabízet oblíbené helmy a lyžařské brýle Uvex. Celá kolekce Uvex bude dostupná v nabídce našeho e-shopu. V kamenném obchodě pak najdete vybrané oblíbené modely helem a lyžařských brýlí a zároveň některé zajímavé specialitky od Uvexu.

Giro

13.10.2008 | napsal: HELMY.cz | zdroj: Giro

Giro, fotka: giro-09-omen-audio-wireless.jpg V letošní sezoně rozšiřujeme naši nabídku o špičkové lyžařské a snowboardové přilby Giro. Tato značka vyniká precizním zpracováním a důrazem na celkový design výrobků. Dlouholeté zkušenosti firmy Giro s výrobou cyklistických přileb jsou znát i na hmotnosti a odvětrání přileb zimních. Velká část helmiček je zpracována technologií In-Mold, která umožní vyrobit lehčí a provětranější helmu při zachování velice dobré pevnosti. Helmy Giro budeme držet skladem v našem specializovaném obchůdku v Praze 7 a je tedy možnost je u nás vyzkoušet a rovnou zakoupit.

Bern

13.10.2008 | napsal: HELMY.cz | zdroj: BERN

Bern, fotka: bern baker matte black - black knit.jpg Na zimní sezonu 08/09 jsme pro vás přichystali zajímavé helmičky Bern, které zaujaly mnoho návštěvníků na loňské výstavě zimních sportovních potřeb SnowMania. Tyto helmy tedy nemohou chybět v naší letošní nabídce.

XBOX 360 SLOPESTYLE startuje už v sobotu

18.9.2008 | napsal: skate-shop.cz | zdroj: X ZONE MEDIA s.r.o.

XBOX 360 SLOPESTYLE startuje už v sobotu, fotka: tyler.jpg Písek – Jezdci celkem ze šesti zemí se představí tuto sobotu 20. září, před píseckým publikem. V centru města totiž proběhne druhý ročník jedinečného závodu na horských kolech Xbox 360 Slopestyle.

K2 Freestyle Jam

19.8.2008 | napsal: BCB | zdroj: BCB

K2 Freestyle Jam, fotka: K2_JAM_A3_FINAL-3-small.jpg Poslední prázdninovou sobotu 30.8.08 se můžete těšit na další pokračování skoků do vody v Summer Freestyle Parku v Božanově pod Korunkou! Závodu se můžou zůčastnik jak Snowboardysti, tak free lyžníci. Pro závodníky jsou připraveny ceny v hodnotě 55000,-. Více na bcb.broumov.org.

Pár fotek ze Špindlu

30.7.2008 | napsal: HELMY.cz | zdroj: Vojta

Pár fotek ze Špindlu, fotka: IMG_4517.jpg Jen pár fotek ze špindlu :)

Snowboardové a lyžařské helmy

10.9.2006 | napsal: HELMY.cz | zdroj: HELMY.cz

Snowboardové a lyžařské helmy, fotka: uvex-wings-ultrapro.jpg Jsem lyžař tak potřebuji lyžařskou helmu. Cool snowboarďák zase musí mít přilbu na snowboard.
Je ale vůbec rozdíl mezi helmou na snowboard a na lyže? Nejedná se jen o zbytečné rozdělení výrobků, aby bylo co prodávat? ,) A jakou přilbu si mám tedy vlastně vybrat?

Jak vybrat helmu na lyže a snowboard

16.3.2006 | napsal: HELMY.cz | zdroj: HELMY.cz

Jak vybrat helmu na lyže a snowboard, fotka: xride_motion_recco_S56607522.jpg Dočetli jste se, že je dobré jezdit s helmou? Spadli jste na hlavu a bez helmy už jezdit nechcete? Nebo potřebujete helmu pro děti a nevíte jak vybírat? Pomůžeme vám s výběrem.
[ Článek byl otištěn také na www.ihned.cz ]

Jak vybrat helmu

3.11.2005 | napsal: helmy.cz | zdroj: helmy.cz

Jak vybrat helmu, fotka: bern baker matte black - black knit.jpg Než začnete vybírat helmu musíte samozřejme vědět pro jaký sport ji hodláte používat. Helmy jsou vždy vyrobeny pro urcitý typ sportu, s kterým se pojí prostředí v nemž bude helma používána...

Jak vybrat chránič páteře (páteřák)

12.7.2005 | napsal: HELMY.cz | zdroj: HELMY.cz

Jak vybrat chránič páteře (páteřák), fotka: dainese-08-nextwave-white.jpg Nevíte, zda je chránič páteře vhodný pro Vás nebo Vaše dítě? Chcete vědět, jak se vyznat v nabídce páteřáků a jak vybrat velikost? Zajímá vás konstrukce a použité materiály? Pak vám snad pomůže následující článek, který jsem se ve stresujícím předvánočním čase pokusil vyplodit.

Článek o helmách na idnes.cz

11.3.2005 | napsal: Helmy.cz | zdroj: Helmy.cz, idnes.cz

Článek o helmách na idnes.cz, fotka: dainese-08-fun-helmet-metal.jpg Odkaz na článek, kde naleznete základní informace o helmách.

Tento e-shop je součástí sportovních obchodů Virus-Sport.cz
Provozujeme následující internetové a kamenné obchody:
www.virussport.cz, www.vodacky-obchod.cz, www.helmy.cz, www.inline-brusle.cz, www.nordic-shop.cz

virussport.cz - horolezecké lano vodacky-obchod.cz - kanoe, pádlo helmy.cz - přilby na lyže, snowboard, páteřáky inline-brusle.cz - kolečkové brusle, kolečka nordic-shop.cz - turistické běžky, vosky

skočit na hlavičku | mapa stránek | HELMY.cz - 2018 | system: Virus Sport s.r.o. 2010


můžeme také doporučit: Osobní trenérka, Jak na Bolavá záda,Diskuze

Kategorie témat

Bazar

Helmy

Mix

Páteřáky

Nově diskutované

Helma

Lyžařská helma Uvex

Prodám dětský páteřák

Brýle k helmě POC

náhradní držák/poutko na brýle na helmě

Helma pro děti

Velikost páteřáku

cyklistická helma Uvex

Prodam Pateřak

sluneční kryt

Polstrováni Giro

velikost dětského páteřáku

Oprava helmy Salomon

Helma Uvex Visitor náhradní hledí

VIO POV HD - profi outdoor full HD camera

Nové články

Normy chráničů páteře, kolen apod

Lyžování v Itálii je u Čechů stále populární

Magicam Sport kamera SD21

Kurz lavinové záchrany ZDARMA - 2013

Páteřák na lyže a snowboard, chránič zad

více článků...